District Results

Results for 150/192 UIL District Meets!

TAPPS District Results available also!

1A Districts (12 Meets)

Region I

District 1 (Ft. Elliott)  Results can be downloaded in a PDF file below! 

District 2 (Shamrock) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/165092/results 

District 3 (Amarillo) Results not yet received 10-15-19

District 4 (Plainview) Results not yet received 10-15-19

District 5 (Morton) Results not yet received 10-15-19

District 6 (Plainview) Results not yet received 10-14-19

District 7 (Lamesa) Results can be downloaded in a PDF file below!

District 8 (Lamesa) Results can be downloaded in a PDF file below!


Region II

District 11 (Mertzon) https://bit.ly/2MRI1KC

District 15 (Spur) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/167967/results 

District 16 (Crowell) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/168006/results 


Region III

District 17 (Priddy) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/166386/results 

District 19 (Lipan) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/160248/results 

District 22 (Bowie) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/167969/results 


Region IV

District 25 (Covington) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/160360/results 

District 31 (Medina) https://www.athleteguild.com/cross-country/medina-tx/2019-district-31-1a-cross-country-meet/results 

2A Districts (20 HS Meets/2 JH Meet)

Region I 

District 2 (Shamrock) https://bit.ly/2OXzOY5

District 3 (Lubbock) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/167857/results 

District 4 (Plainview) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/167938/results 

District 5 (Denver City) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/167797/results  

District 7 (San Angelo) Results can be downloaded in a PDF file below!

Didstrict 8 (Haskell) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/165913/results 


Region II

District 9 (Seymour) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/164831/results 

District 9 JH Results (Seymour) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/164833/results 

District 10 (Goldthwaite) https://runsignup.com/Race/Results/26172/?embedId2=S0Q7XDBn#resultSetId-132905;perpage:10 

District 11 (Poolville) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/166732/results 

District 12 (Valley View) Results can be downloaded in a PDF file below!  

District 16 (Gilmer) Results can be downloaded in a PDF file below!


Region III

District 17 (Waco) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/166876/results 

District 18 (Mart) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/167114/results 

District 19 (Corsicana) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/161980/results


Region IV

District 25 (Thrall) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/166593/results 

District 27 (San Saba) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/166603/results 

District 27 JH Results (San Saba) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/166604/results 

District 29 (Shiner) Results can be downloaded in a PDF file below!

District 30 (Corpus) https://bit.ly/31gkh7W

District 31 (Freer) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/167614/results 

District 32 (Lasara) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/168030/results 

3A Districts (23 HS Meets/2 JH Meets)

Region I 

District 1 (Amarillo) https://tx.milesplit.com/meets/371001/results/674764/formatted#.XaUVm0ZKhPY 

District 2 (Lubbock) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/167796/results 

District 3 (Crane) https://bit.ly/2VV6LWD

District 4 (Sonora) https://bit.ly/2MRI1KC

District 6 (Hamilton) https://runsignup.com/Race/Results/81687/?embedId2=S0Q7XDBn 

District 7 (Boyd) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/157852/results 

District 7 JH Results (Boyd) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/157862/results 

District 8 (Bowie) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/165857/results 


Region II

District 9 (Pottsboro) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/167936/results 

District 11 (Waxahachie) https://tx.milesplit.com/meets/367431/results/675312/raw#.Xang3ehKhPY 

District 12 (Mineola) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/167542/results 

District 13 (Commerce) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/160504/results 

District 14 (DeKalb) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/167549/results 

District 15 (Daingerfield) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/167294/results 

District 16 (Longview) http://macdonaldtiming.com/2019results/uil_leto.pdf 


Region III

District 17 (Keene) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/158995/results 

District 19 HS Results (Cameron) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/160906/results 

District 19 JH Results (McGregor) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/166656/results 

District 24 (Palacios) https://bit.ly/2OS79U1


Region IV

District 26 (Ingram) https://bit.ly/2oyBhcB

District 27 (Poth) https://www.athleteguild.com/cross-country/poth-tx/2019-district-27-3a-cross-country-meet/results 

District 28 (Edna) https://www.athleteguild.com/cross-country/edna-tx/2019-district-28-3a-cross-country-meet/results 

District 29 (Corpus) https://bit.ly/31gkh7W

District 30 HS (Dilley) https://www.athleteguild.com/cross-country/dilley-tx/2019-district-30-3a-hs-cross-country-meet/results

District 30 JH (Dilley) https://www.athleteguild.com/cross-country/dilley-tx/2019-district-30-3a-ms-cross-country-meet/results 

District 31 (Kingsville) Results can be downloaded in a PDF file below!

4A Districts (31 HS Meets)

Region I

District 1 (El Paso) https://www.runnercard.com/e/runner.Main?meet=1002857 10-19-19

District 2 (Pecos) https://bit.ly/2oVzWMT

District 3 (Lubbock) Results can be downloaded in a PDF file below!

District 4 (Perryton) Results can be downloaded in a PDF file below!

District 5 (Snyder) https://bit.ly/2MRI1KC

District 6 (Wichita Falls) https://tx.milesplit.com/meets/369451/results/675860/formatted#.XangHOhKhPY 

District 7 (Stephenville) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/158252/results 

District 8 (Decatur) Results can be downloaded in a PDF file below!


Region II

District 9 (Arlington) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/158253/results 

District 10 (Dallas) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/164115/results 

District 11 (Celina) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/164469/results 

District 12 (Dallas) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/164114/results  

District 13 (Crandall) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/157800/results 

District 14 (Canton) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/162580/results 

District 15 (Pittsburg) http://www.my-finish.com/form.php?race_name=154a19 

District 16 (Gilmer) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/167637/results 


Region III

District 17 (Hillsboro) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/160492/results

District 18 (Gatesville) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/162579/results 

District 19 (Fairfield) Results can be downloaded in a PDF file below!

District 20 (Lufkin) https://tx.milesplit.com/meets/371758/results#.XanfruhKhPZ 

District 21 (Vidor) https://tx.milesplit.com/meets/371759/results/676047/formatted#.Xao4D-hKhPY 

District 22 (Vidor) Results can be downloaded in a PDF file below!

District 23 (Houston) https://www.flashresultstexas.com/2019/hisdxc19/


Region IV 

District 25 (Brookshire) https://www.runhoustontiming.net/site.race_results 

District 26 (Giddings) https://tx.milesplit.com/meets/372477/results/676051/formatted#.Xao5d-hKhPY 

District 27 (Lampasas) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/164772/results 

District 28 (Llano) https://www.athleteguild.com/running/llano-tx/2019-district-28-4a-cross-coun

District 29 (Devine) Results can be downloaded in a PDF file below!

District 30 (Seguin)  https://www.athleteguild.com/running/llano-tx/2019-district-28-4a-cross-country-meet/results 

District 31 (Ingleside) https://www.athleteguild.com/cross-country/ingleside-tx/2019-district-31-4a-cross-country-meet/results

District 32 (La Feria) Results can be downloaded in a PDF file below! 

5A Districts (32 Meets)

 Meets available on (or near) the dates they will take place, at the links provided!


Region I

District 1 (El Paso) https://www.runnercard.com/e/runner.Main?meet=1002858 10-19-19

District 2 (El Paso) https://www.runnercard.com/e/runner.Main?meet=1002859 10-19-19

District 3 (Lubbock) Results can be downloaded in a PDF file below!

District 4 (Wichita Falls) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/158737/results 

District 5 (Burleson) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/157229/results 

District 6 (Fort Worth) https://bit.ly/33LYB5m

District 7 (White Settlement) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/162639/results 

District 8 (Denton)  https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/166542/results 


Region II

District 9 (McKinney) http://www.mychiptime.com/searchevent.php?id=12453

District 10 (McKinney) http://www.my-finish.com/form.php?race_name=105a19

District 11 (McKinney) http://www.mychiptime.com/searchevent.php?id=12453

District 12 (Dallas)  https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/164114/results
District 13 (Kaufman) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/157524/results 

District 14 (Cleburne)  https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/157525/results 

District 15 (Mt. Pleasant) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/167293/results 

District 16 (Jacksonville) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/166655/results 


Region III

District 17 (Round Rock) http://www.mychiptime.com/searchevent.php?id=12458

District 18 (Georgetown) http://www.allsportstiming.com/2019-185a/ 

District 19 (Tomball) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/165059/results 

District 20 (Conroe) https://bit.ly/2N0z7ur (Complete Results)

District 21 (Vidor) Results can be downloaded in a PDF file below!

District 22 (Friendswood) Results can be downloaded in a PDF file below!  

District 23 (Houston) https://www.flashresultstexas.com/2019/hisdxc19/

District 24 (Alvin) https://bit.ly/2IYgKVR


Region IV

District 25 (Lockhart) http://www.allsportstiming.com/2019-255a/ 

District 26 (Seguin) http://www.allsportstiming.com/results/allsportstiming.com/2019-265A

District 27 (San Antonio)  https://bit.ly/2VV1JsV

District 28 (Medina Valley) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/168120 

District 29 (Corpus) Results can be downloaded in a PDF file below!

District 30 (Corpus) https://bit.ly/2J6Ic3B

District 31 (Rio Grande City) Results can be downloaded in a PDF file below!

District 32 (Brownsville) Results can be downloaded in a PDF file below!

6A Districts (32 Meets)

Meets available on (or near) the dates they will take place, at the links provided!


Region I

District 1 (El Paso) https://www.runnercard.com/e/runner.Main?meet=1002856 10-19-19

District 2 (Odessa) https://bit.ly/2J4k4PfA

District 3 (Abilene) http://www.liverunningresults.com/events/District3-6A/ 

District 4 (Grand Prairie) http://www.mychiptime.com/searchevent.php?id=12609

District 5 (Southlake) http://www.mychiptime.com/searchevent.php?id=12455

District 6 (Denton) http://www.my-finish.com/form.php?race_name=66a19

District 7 (Grand Prairie) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/159764/results 

District 8 (Dallas) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/164428/results 


Region II

District 9 (Dallas) http://www.my-finish.com/form.php?race_name=96a19

District 10 (Wylie) http://www.my-finish.com/form.php?race_name=105a19

District 11 (Tyler) http://www.my-finish.com/form.php?race_name=116a19 10-19-19

District 12 (Waco) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/160908/results 

District 13 (Round Rock) http://www.mychiptime.com/searchevent.php?id=12456

District 14 (Cy Fair) https://www.runhoustontiming.net/site.race_results

District 15 (The Woodlands) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/164838/results 

District 16 (Houston) https://flashresultstexas.com/2019/16-6Axc19/


Region III

District 17 (Cy Fair/SBISD) https://www.runhoustontiming.net/site.race_results

District 18 (Houston) https://www.flashresultstexas.com/2019/hisdxc19/

District 19 (Katy) https://www.runhoustontiming.net/site.race_results

District 20 (Missouri City) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/159639/results 

District 21 (La Porte) https://www.runhoustontiming.net/site.race_results

District 22 (Humble) https://bit.ly/2p0n0FJ

District 23 (Houston) https://bit.ly/31yQsQ9

District 24 (League City) https://tx.milesplit.com/meets/366900/results#.XanicuhKhPZ 


Region IV

District 25 (Round Rock) http://www.mychiptime.com/searchevent.php?id=12451

District 26 (Seguin)  https://www.athleteguild.com/cross-country/seguin-tx/2019-district-26-6a-cross-country-meet

District 27 (San Antonio) https://bit.ly/2BtCRiw

District 28 (San Antonio) Results can be downloaded in a PDF file below!

District 29 (Eagle Pass) https://bit.ly/2MvZQ32

District 30 (McAllen) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/164836/results 

District 31 Results can be downloaded in a PDF file below!

District 32 (Harlingen) https://www.athletic.net/CrossCountry/meet/167517/results 

TAPPS District & Region Meets (9 Meets/11 Districts)

Files coming soon.